Jsem krásná!

2. srpna 2015 v 20:27 | Zoett |  Články a zase jen články.
Vzhledem k tomu, že blog mám asi 4 dny, tak abych hned ze začátku nezakrněla, rozhodla jsem se napsat nový článek. (You don't say)
Vskutku nevím, jestli to někdo bude číst, ale vzhledem k tomu, že nadpis zní celkem arogantně, tak třeba. :D
Přiznám se ale, že i kdyby ne, nevadí mi to, protože tenhle blog je vlastně hodně pro mě, abych to všechno nemusela dusit v sobě. :) A teď už k samotnému článku:

"Jsem hezká" tuhle větu by si měla říct každá dívka, zvláště ty s nízkým sebevědomím, protože je opravdu smutné, když skutečně krásné holky, které potkáte skoro všude, na sobě vidí jenom chyby, které jim buď dokola předhazuje okolí nebo si je samy vsugerují.
To, že vás nikdo nehodil do pytle mezi "nejkrásnější" holky ze školy či z města nebo vám nikdo na ask anonymně (samozřejmě) nenapsal, že jste překrásná, ať přidáte fotečku, přece neznamená, že krásná nejste.
Nemůžu si pomoct, ale ty rádoby "krásné" slečny, bývají z 95% jen laciné zboží bez kapky charakteru, a jak už to s lacinými věcmi bývá - je o ně velký zájem, ale dlouho s vámi nepobudou.
Tyto "slečny" bývají většinou skryté pod tunou nánosu, nazývaného make-up.
Neříkám, že zakrytí nedokonalostí, zvýraznění očí či jiné oblasti je špatné, ale když toho má dotyčná na sobě opravdu hodně a ještě si to nakombinuje tak, že v 15 vypadá jako 20 létá povolná holka stojící u dálnice (akorát sedí za lavicí ve škole), něco je špatně.

Co se týká toho okolí, možná vám někdo řekl nebo jste zaslechla něco, co vás ranilo a přimělo se v rohu pokoje krčit a nezdravou dobu se pozorovat v zrcátku, spousta lidí má tu čest s touto situací a spouště potom určitě kleslo sebevědomí do nedohledné hloubky.
Stalo se to samozřejmě i mně, navzdory tomu, že mi někteří několikrát opakovali, že krásná jsem, se vždy objevil někdo, pro koho jsem podle něj nebyla dost dobrá a kdo mi to samozřejmě musel dát najevo.
Ze začátku mi to vadilo a prožívala jsem situaci popisovanou výše, ale nějak jsem se dokázala chytnout toho pěkného a vybudovat si v tomhle směru sebevědomí, které mi už asi těžko někdo vezme. Teď už mi nedělá problémy říct si, že jsem krásná (s namyšleností to nic společného nemá, to už je něco trochu jiného), a přála bych si, aby si tohle řeklo daleko více dívek, které by si zasloužily mít sebevědomí daleko někde jinde. Výš.

Přece jenom není potřeba mít dokonalou postavu, důležité je, abyste se vy cítily dobře.
Já byla odjakživa dost hubená, i když jsem jedla, co jsem chtěla.
Většina ostatních holek mi záviděla, sice mě nazývaly vyhublou, ale nezapomněly dodat, že to je právě to, co se jim líbí. Já naopak vzhlížela k ním, ke krásným bokům a aspoň nějakému zadku.
A co se nestalo, uběhl rok a já přibrala asi 13 kilo, teď se to snažím trochu zpevnit, takže jsem se rozhodla začít cvičit, i když pro mě byl sport po většinu života něco jako sprosté slovo. :D

(obr - preview.www.thedailygreen.com)
 


Komentáře

1 Lucka Lucka | Web | 2. srpna 2015 v 20:36 | Reagovat

Jo, u mě je sport taky sprostý slovo. :D Většinou... :D :D Jinak máš pravdu s tím, že by si to holky měly říkat - popravdě, já jsem to jednu dobu taky dělala, stála jsem naproti zrcadlu a prostě si jen třeba třikrát řekla, že jsem hezká a sluší mi to. Jeden by neřekl, ale ono to funguje, pomáhá a jeden se potom hned cítí líp. :)

2 Lucka Lucka | Web | 2. srpna 2015 v 22:03 | Reagovat

Neviděla, ale taky se na ně chystám, už delší dobu, jen nějak nemůžu najít čas a tu správnou náladu. :) Není zač, článek máš super a takový si komentář zaslouží. :)

3 Jannah Jannah | Web | 3. srpna 2015 v 0:01 | Reagovat

Skvělý článek. Já jsem taková strašně přelétavá.. někdy mám dny, kdy si říkám, že jsem opravdu pěkná a někdy se nedokáži ani podívat do zrcadla, jak je mi ze mě špatně. Každý by se měl ale na konec naučit mít se rád takový, jaký je. Přeci jen se sebou budeme žít až do konce života, tak proč nebýt šťastní sami se sebou.. I když někdy je to holt těžké, když vám okolí říká opak.. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama